Nasze usługi to Sprawdzone metody Profesjonalizm Skuteczność

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

NASI KLIENCI SĄ DLA NAS NAJWAŻNIEJSI

Oznakowanie znakami ewakuacyjnymi i ppoż

Prawidłowe oznakowanie obiektów znakami ewakuacyjnymi i p.poż to zadanie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa placówek takich jak biura, magazyny, szkoły, przedszkola i im podobne. Nasze wsparcie w tym zakresie pozwala dobrać najlepsze rozwiązania, w tym uwzględniając prawidłowe rozmieszczenie znaków i dobór oraz jakość. Mając do dyspozycji projekty budynków, jesteśmy w stanie wyznaczyć najbardziej optymalne drogi ewakuacyjne, określić najbardziej optymalne rozmieszczenie gaśnic i pozostałego sprzętu gaśniczego, jak również innych form i sposobów oznakowania ewakuacyjnego tzw. biernego systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych. 

Oznakowanie znakami ewakuacyjnymi i p.poż to ważny element dbałości o bezpieczeństwo i jakość przeprowadzania ewakuacji. Dzięki prawidłowemu ich rozmieszczeniu, możliwe jest szybkie odnalezienie kierunku ewakuacji, co wpływa na racjonalne i skoordynowane działanie ludzi uciekających przed zagrożeniem. Z naszym wsparciem zadbasz o poszczególne aspekty ewakuacji z każdego miejsca w obiekcie – dobre oznakowanie pozwoli szybko i bezpiecznie opuścić każdą ze stref, która może być zagrożona lub zajęta pożarem. Dopasujemy wszelkie elementy oznakowania do wytycznych rozporządzenia [§33. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r. Nr 109 poz. 719) oraz ich nowelizacji.

Co obejmuje oznakowanie ewakuacyjne i p.poż?

Podczas wykonywania oznakowania ewakuacyjnego i p.poż, w AJB Asekuracja wykorzystujemy wszelkie niezbędne dla danej placówki rozwiązania. Obiekty wyposażane są zatem w:

  • kompletne oznakowanie ochrony przeciwpożarowej;
  • oznakowania ewakuacyjne;
  • oznakowania ochrony i higieny pracy,
  • instrukcje pożarowe, stanowiskowe i BHP;
  • znaki specjalistyczne.

Dokonując rozmieszczenia znaków kierujemy się zasadami bezpieczeństwa na drogach ewakuacyjnych i drogach pożarowych tak, aby zapewnić bezpośrednie i szybkie dotarcie do określonych miejsc jednostkom ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczną ewakuację ludzi z budynku. Obejmują one również oznakowania na zewnątrz obiektów, dzięki którym dostęp do budynku na wypadek pożaru przebiega ustalonymi drogami.

Oznakowanie ewakuacyjne budynku należy do kluczowych elementów podczas ewakuacji, dlatego jego prawidłowe rozmieszczenie może decydować o zdrowiu, a nawet życiu osób znajdujących się w obiekcie osób. Możliwość łatwego wydostania się z budynku pozwalają zapewnić między innymi znaki święcące w ciemności itp. rozwiązania, które zaaprobowane zostały przez CNBOP (Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej) i we wzorach określonych w Polskich Normach.

Dlaczego warto nam powierzyć oznakowanie obiektu?

AJB Asekuracja to zespół wyspecjalizowanych fachowców, którzy na temat P.POŻ oraz BHP wiedzą wszystko. Z nami każdy przedsiębiorca, inwestor, zarządca czy użytkownik obiektów zrealizuje prawidłowe oznakowanie ewakuacyjne obiektu, dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Należyte oznakowanie w naszym wydaniu to także brak nieprawidłowości z nim związanych, a w konsekwencji brak ryzyka otrzymania mandatu karnego podczas kontroli urzędowych.

Zapraszamy do kontaktu.

OSZCZĘDZAJ Z NAMI

stała obsługa firm

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque eget nunc placerat turpis lacinia consectetur. Fusce aliquet placerat lacus ac convallis. Nullam commodo arcu felis. Aenean sed odio eros. Fusce ornare tellus quis orci bibendum, eu tincidunt justo gravida.