Nasze usługi to Sprawdzone metody Profesjonalizm Skuteczność

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

NASI KLIENCI SĄ DLA NAS NAJWAŻNIEJSI

Dokumentacja powypadkowa

Wypadek przy pracy do zdarzenie, które może przytrafić się każdemu z nas w czasie wykonywania czynności służbowych. Wypadek może mieć miejsce również w drodze do pracy czy w czasie powrotu z pracy do domu. Obowiązkiem pracodawcy, jest ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku oraz zadbanie o sporządzenie protokołu powypadkowego, który zawrze pełną dokumentację dotyczącą zaistniałego nieszczęśliwego zdarzenia. Warto jednak mieć na uwadze, że wedle obowiązujących przepisów, dokumentacja powypadkowa powinna zostać sporządzona nie później niż 14 dni od uzyskania zawiadomienia o wypadku.

Protokół powypadkowy najczęściej sporządzany jest przez specjalistów ds. BHP oraz przedstawiciela pracowników z Twojej firmy. W razie braku służby BHP w Twojej firmie, w AJB Asekuracja chętnie pomożemy Ci zadbać o prawidłowe sporządzenie dokumentacji powypadkowej na najwyższym poziomie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Co powinna obejmować dokumentacja powypadkowa?

Dokumentacja powypadkowa stanowi cały szereg dokumentów opisujących zdarzenie i jego okoliczności. Znaleźć się w niej muszą zatem:

  • wyjaśnienia poszkodowanego
  • dokumentacja medyczna poszkodowanego
  • informacje uzyskane od świadków – jeżeli są
  • protokół powypadkowy
  • wszelkie niezbędne dokumenty konieczne do oceny sytuacji.

Firmom, które nie posiadają służy BHP lub mają problem z przygotowaniem dokumentacji powypadkowej, nasi specjaliści z AJB Asekuracja pomogą przejść przez cały proces szybko i bez problemów.

Jak w AJB Asekuracja możemy pomóc w zakresie dokumentacji powypadkowej?

Jako firma posiadająca wykwalifikowaną kadrę specjalistów ds. BHP zadbamy o sporządzenie dokumentacji zgodnej z rozporządzeniem,  wysłuchamy wyjaśnień poszkodowanego, jak również ewentualnych świadków zdarzenia. Pomożemy ustalić klasyfikacje prawną wypadku i określić jego przyczyny, sporządzić protokół powypadkowy, i zaproponujemy działania poprawiające stan BHP, które pomogą uniknąć wystąpienia ponownie takiego zdarzenia, wypełnimy kartę statystyczną wypadku GUS i doradzimy jak skompletować dokumenty do wniosku o jednorazowe odszkodowanie w ZUS.

Zadbamy o każdy aspekt związany z prawidłowym opracowaniem dokumentacji powypadkowej zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu oraz PIP (Państwowej Inspekcji Pracy). Nasza znajomość druków i procedur sprawi, że wszelkie formalności związane z wypadkiem, zostaną przeprowadzone sprawnie i w pełni fachowo.

Zapraszamy do kontaktu.

OSZCZĘDZAJ Z NAMI

stała obsługa firm

Outsourcing BHP – Stała obsługa BHP to w skrócie powierzenie zadań służby BHP specjalistom spoza zakładu pracy. Usługi realizujemy w oparciu o umowę stałą, ale również wykonujemy zlecenia jednorazowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty