Nasze usługi to Sprawdzone metody Profesjonalizm Skuteczność

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

NASI KLIENCI SĄ DLA NAS NAJWAŻNIEJSI

Audyty PPOŻ

Sposoby i warunki ochrony przeciwpożarowej w budynkach określają liczne przepisy, dlatego też ich nieprzestrzeganie lub nienależyte przestrzeganie niesie za sobą sankcje karne. W AJB Asekuracja wspieramy firmy i instytucje w najlepszym dostosowaniu placówek do aktualnych wytycznych. Poprzez audyty P.POŻ weryfikujemy, czy wszystkie wymogi prawne zostały w danym miejscu spełnione, a także czy w razie pożaru możliwa jest sprawna ewakuacja osób zagrożonych. Dzięki doświadczeniu w realizacji tego rodzaju audytów wspomóc możemy we wdrożeniu najbardziej efektywnych i zgodnych z prawem rozwiązań.

W jakim celu realizowane są audyty PPOŻ?

Audyty P.POŻ mają za zadanie sprawdzenie wszelkich wymagań związanych z ochroną przeciwpożarową, niezbędną do wdrożenia w danym obiekcie. W audycie uwzględniana jest zatem pełna analiza stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w określonym budynku, w tym w zakresie odpowiedniego wyposażenia w sprzęt oraz instalacje przeciwpożarowe, możliwość prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych czy warunków ewakuacji. Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego w obiektach spoczywa na właścicielach, użytkownikach lub zarządcach budynków, dlatego też w AJB Asekuracja służymy fachowym wsparciem w doprowadzeniu budynków do idealnego dostosowania do przepisów p.poż.

Podczas prowadzenia audytu analizujemy wszelkie elementy budynku pod względem bezpieczeństwa, wskazujemy ewentualne nieprawidłowości, weryfikujemy czy wszelkie obowiązki osób odpowiedzialnych za dbałość o bezpieczeństwo zostały spełnione – dzięki temu możliwe jest uniknięcie poważnych konsekwencji, w tym wysokich kar podczas kontroli. Audyt P.POŻ to element audytu BHP obiektów, jednak może być on realizowany oddzielnie. Niezależny audyt to rozwiązanie, które sprawdza się także wówczas, gdy dana placówka posiada osoby zatrudnione na stałe celem dbałości o bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Jakie elementy obejmuje audyt P.POŻ?

W AJB Asekuracja dbamy o kompleksowe podejście do każdego z naszych działań, w tym podczas audytu P.POŻ. W ramach naszej usługi uwzględniamy takie aspekty jak:

  • weryfikację wyposażenia budynków w odpowiednie instalacje przeciwpożarowe i sprzęt p.poż.;
  • ocenę stanu przestrzegania obowiązujących przepisów;
  • weryfikację prawidłowości dokumentacji przeciwpożarowej – w tym wykonanie i aktualizacje Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego;
  • ocenę obowiązujących procedur przygotowanych na wypadek zaistnienia pożaru lub innych zagrożeń;
  • przegląd warunków ewakuacji w danym obiekcie;
  • audyt w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego;
  • weryfikację regularności praktycznej oceny organizacji oraz warunków ewakuacji w całym obiekcie;
  • weryfikację poprawności i aktualności szkoleń z zakresu bezpieczeństwa P.POŻ;
  •  

Dlaczego audyt P.POŻ z AJB Asekuracja to dobry wybór?

Jako doświadczony i wykonujący swoją pracę z pasją zespół oferujemy profesjonalny audyt P.POŻ na najwyższym poziomie. Nasi eksperci dbają o przeprowadzenie szczegółowej analizy warunków panujących w różnych typach obiektów. Nasze audyty P.POŻ to drobiazgowa ocena zagrożeń pożarowych i im podobnych, fachowe wsparcie oraz pierwszorzędna jakość usług. Z nami zadbasz o bezpieczeństwo przeciwpożarowe w pełni.

Zapraszamy do kontaktu

OSZCZĘDZAJ Z NAMI

stała obsługa firm

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque eget nunc placerat turpis lacinia consectetur. Fusce aliquet placerat lacus ac convallis. Nullam commodo arcu felis. Aenean sed odio eros. Fusce ornare tellus quis orci bibendum, eu tincidunt justo gravida.