Nasze usługi to Sprawdzone metody Profesjonalizm Skuteczność

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

NASI KLIENCI SĄ DLA NAS NAJWAŻNIEJSI

Audyty BHP

W AJB Asekuracja zależy nam na kompleksowym podejściu do potrzeb Klientów, w tym także realizacji wszelkich działań związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. W naszej ofercie zadbaliśmy zatem o wprowadzenie profesjonalnej usługi audytu BHP, który pozwala ocenić prawidłowość realizacji przepisów w Twojej firmie lub placówce. Czym jest audyt BHP i czemu służy? Dlaczego warto go przeprowadzić właśnie z nami?

Audyt BHP krok po kroku

Przepisy BHP to niezwykle ważny aspekt działania każdej firmy, placówek państwowych czy instytucji. Nieprawidłowe ich przestrzeganie, może nieść za sobą wysokie kary i ogromną odpowiedzialność w razie nieszczęśliwych zdarzeń. Niestety ogrom przepisów i różnorodność stanowisk pracy sprawia, że wiele firm ma spore problemy z wdrażaniem wszelkich obowiązujących wskazań, a wraz z nimi pojawiać się mogą liczne uchybienia. Dzięki wykorzystaniu audytu BHP możliwe staje się wychwycenie ewentualnych problemów w tym zakresie, a następnie dostosowania warunków w firmie do aktualnych wytycznych. Audyty BHP najczęściej obejmują zakres działań jak:

 • weryfikacji aktualności szkoleń pracowników z zakresu BHP;
 • pomiar czynników szkodliwych dla zdrowia pracowników;
 • ocena prawidłowości regulaminów pracy obowiązujących w danym zakładzie pracy bądź budynku;
 • ocena ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy;
 • ocena systemu udzielania pierwszej pomocy;
 • ocena działania oraz prac komisji BHP placówki;
 • prawidłowość stosowania ochrony indywidualnej pracowników (także odzieży roboczej);
 • ocena warunków pracy w pomieszczeniach i na stanowiskach pracy;
 • ocena jakości pomieszczeń higieniczno-sanitarnych;
 • analiza warunków i organizacji ewakuacji z budynku;
 • weryfikacja stanu technicznego urządzeń, maszyn i sprzętów, a także bezpiecznego wykonywania na nich prac oraz ich obsługi.

W zależności od profilu działalności firmy, audyt BHP może zwracać uwagę na odmienne aspekty – będzie on dotyczył mogących wystąpić w danym miejscu pracy zagrożeń oraz odnoszących się do nich przepisów. Profesjonalnie przeprowadzony audyt BHP to gwarancja dogłębnej analizy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy danej firmy czy placówki, w tym ocena miejsca pracy poszczególnych osób, weryfikacja dokumentacji i stanu faktycznego.

Jakie zalety ma audyt BHP z AJB Asekuracja?

Podstawą audytu BHP jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Dzięki naszej pomocy odkryjesz wszelkie potencjalne czynniki ryzyka, zweryfikujesz zgodność swoich działań z obowiązującymi przepisami, a przy tym unikniesz ewentualnych kar za ich nieprzestrzeganie. Regularne audyty BHP pozwalają zadbać o ten aspekt działalności firmy kompleksowo, korzystnie wpływając na wizerunek i warunki pracy.

Nasz zespół specjalistów pomoże zadbać o BHP Twojej firmy na najwyższym poziomie. Fachowa ocena warunków panujących w przedsiębiorstwie pozwoli Ci dostosować warunki pracy do obowiązujących przepisów i zaleceń, a w konsekwencji w pełni zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pracowników.

Zapraszamy do kontaktu.

OSZCZĘDZAJ Z NAMI

stała obsługa firm

Outsourcing BHP – Stała obsługa BHP to w skrócie powierzenie zadań służby BHP specjalistom spoza zakładu pracy. Usługi realizujemy w oparciu o umowę stałą, ale również wykonujemy zlecenia jednorazowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty